Kadın Politikaları Başkanlığı

DEVA Partisi, Türkiye'nin tamamında; “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” adıyla bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi. DEVA Partisi, Türkiye'nin tamamında; “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” adıyla bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi.

08 Kas 2021
Son günlerde ciddi oranda artış gösteren benzin fiyatlarına ve üst üste gelen benzin zamlarına karşı dikkat çekmek isteyen DEVA Partisi, Türkiye'nin tamamında; “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” adıyla bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliğe ilişkin konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Elif Esen, “Bitmek bilmeyen benzin zamlarına dikkat çekmek istedik” dedi.

İktidarın zammı varsa vatandaşın pedalı var!

Son zamanlarda benzine gelen zamların ve doğanın korunmasının da altını çizerek protesto
edilmesi için DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı ortak bir proje geliştirdi. Vatandaşın benzin fiyatları altında ezildiğinin, Türk lirasının değer kaybı ve enflasyonla gelen zamlarla refah seviyesinin nasıl düştüğüne dikkat çekmek ve çevre için bisiklet kullanımının önemini vurgulamak adına böyle bir etkinliği yaptıklarını anlatan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, “Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre ve yeşil bir dünya bırakmak ilkesi ile birkaç konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 3 politika başkanlığı bu projeyi geliştirdik” dedi.

Çocuklar ve gençler ilgi gösterdi

Çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi gösterdiğini anlatan Esen, bisiklet kullanmanın yeşil bir çevreye katkı sağlayacak önemli bir yol olduğunu, çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi göstermesinin de bu anlamda sevindirici olduğunu kaydetti. Esen, “Yeşil, çevreci, karbon salınımı olmayan, yakıtsız çalışmasıyla yurttaşların vatandaşların aylık ortalama bütçesine de katkı sağlayacak bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlayacak, mahalleden mahalleye, işten eve, evden şehir merkezine güvenle yolculuk yapılabilecek bisiklet yolların sayısının ve
mesafesinin artmasının önemli olduğunu dile getirmek noktasında örnek bir etkinliğe imza attık. Özellikle gençlerin, çocukların ilgisi de görülmeye değerdi. DEVA Partisi her anlamda vatandaşın yanında olmayı sürdürecek” dedi.

Zamlara da DEVA olacağız

Benzin zammının yanı sıra Türkiye'deki hemen her şeye her gün zam geldiğini de hatırlatan Esen, “Bugün artan benzin zamlarına dikkat çekmek istedik ama zamlar sadece benzinde değil yaşamın her alanında temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız her üründe karşımıza çıkıyor. Ekmekte,sütte, yumurtada, tavukta, ette, meyve ve sebzede dahi ciddi zamlar görüyoruz. DEVA Partisi bu anlamda iyi ki var diyorum. Liyakatli kadrolarıyla ülkenin ekonomisindeki yarayı sarmak, vatandaşın kesesindeki yükü azaltmak ve zamlara da deva olabilmek adına gayretle çalışıyor. İşte tam da bu anlamda DEVA iktidara yürüyüşünü, sağlam adımlarla başlatmış bulunuyor” diye konuştu.

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #DEVAKADINDA
  • #DEVABISIKLETTE

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, “Mutfak yanıyor! Tencerelerde et yerine dert kaynıyor” dedi.

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

08 Kas 2021